> Nastava  > Udžbenici

Pravilnik o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na dodjelu udžbenika za učenike osnovnih škola na području Grada Dubrovnika

Popis udžbenika za školsku godinu 2020./2021.:

Sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.), sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu.

Udžbenici kupljeni na teret državnog proračuna vlasništvo su Škole i s njima se postupa sukladno Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnog proračuna (NN 46/19), što ukratko podrazumijeva sljedeće:

-Roditelji potpisuju izjavu o preuzimanju udžbenika kojom se obavezuju vratiti ih u prvobitnom stanju krajem nastavne godine, ili prilikom preseljenja u drugu školu.

-Ako udžbenik bude izgubljen, ili zbog nepažljivog postupanja bude onemogućeno njegovo daljnje korištenje, učenici su dužni za oštećene udžbenike nadoknaditi štetu u visini 50 % kataloške cijene udžbenika.

-Učenici koji ne vrate zadužene udžbenike ili ne nadoknade eventualnu štetu, ne mogu zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

U školskoj godini 2020./2021. u uporabi u osnovnim školama bit će dvije vrste udžbenika:

-udžbenici iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk.godinu 2020./2021. za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme (2.,3.,6. i 7. razred), tzv novi udžbenici.

-udžbenici za 4. i 8. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. godinu 2014./2015. i udžbenici za 1. i 5. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk.godinu 2019.72020. tzv. postojeći udžbenici.

Grad Dubrovnik osigurava sredstva za nabavu radnih materijala koji uključuju radne bilježnice, tehničke kutije i likovne mape za učenike osnovnih škola. Da bi učenik ostvario pravo na besplatni radni materijal, oba roditelja/skrbnika, odnosno jedan roditelj ako se radi o jednoroditeljskoj obitelji, moraju imati prebivalište na području Grada Dubrovnika najmanje 6 mjeseci prije pokretanja postupka javne nabave, a sve sukladno Pravilniku o financiranju obrazovnih materijala učenicima osnovnih škola ( Službeni glasnik Grada Dubrovnika 6/19.)

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5. razred

6. razred

7. razred

8. razred

POPIS DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA ŠK. GOD. 2020./2021.

Rad sa strankama

« Siječanj 2021 »