Upisi u srednju školu 2022./2023.

• Obavještavamo vas da je objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. zajedno s dokumentom Struktura razrednih odjela i broj učenika I. razreda srednjih škola u školskoj godini 2022./2023. Odluka je dostupna ovdje: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2022_05_57_820.html. Za više informacija posjetite srednje.e-upisi.hr i pročitajte cijelu obavijest!

• U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023., prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započele su 23. svibnja 2022. godine u 12:00 sati. Kandidati se u sustav prijavljuju putem mrežne stranice srednje.e-upisi.hr s početkom u 12 sati. Prijave u sustav bit će moguće tijekom cijelog upisnog razdoblja. Nakon ulaska u sustav, kandidati moraju pregledati svoje podatke na kartici "Moji podaci" i eventualne nepravilnosti (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda i sl.) prijaviti svom razredniku.

• Započinju prijave kandidata s teškoćama u razvoju! Kandidati s teškoćama u razvoju se od 23. svibnja 2022. do 6. lipnja 2022. godine javljaju županijskim upravnim odjelima odnosno Gradskome uredu za obrazovanje Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje. Provođenje dodatnih provjera za kandidate s teškoćama u razvoju i unos rezultata u sustav bit će 23. lipnja, preliminarno rangiranje odvit će se 23. i 24. lipnja, a objava konačnih ljestvica bit će 24. lipnja. Za više informacija posjetite srednje.e-upisi.hr i pročitajte cijelu obavijest!

• Prijave u razredne odjele za sportaše Svi kandidati koji su zainteresirani za upis u razredne odjele za sportaše moraju iskazati svoj interes za upis u razredne odjele za sportaše kroz sustav NISpuSŠ na kartici „Moji podaci” od 23. do 31. svibnja 2022. godine. Kandidati moraju poštovati rokove prijave u sustav kako bi se našli na rang-listama nacionalnih sportskih saveza i kako bi se mogli prijaviti u programe obrazovanja koji se odnose na razredne odjele za sportaše, kako u ljetnome tako i u jesenskom upisnom roku. Za više informacija posjetite srednje.e-upisi.hr i pročitajte cijelu obavijest!

PRAVILNIK O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA IZBOR KANDIDATA ZA UPIS U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE

Novosti i važne obavijesti o postupku prijava i upisa u srednje škole od sada stižu i na tvoj pametni telefon!📱

Sve što trebaš učiniti je skenirati QR kod ili kliknuti na link 👉 https://bit.ly/3sGL3qE

Odluka o imenovanju Povjerenstva za upise u srednje škole

Upisi u srednje škole- novosti

01.06.2020.

24. svibnja objavljena je Odluka o upisu učenika u srednje škole (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_05_62_1240.html) te od 1. lipnja 2020. godine možete početi ulaziti u sustav https://www.upisi.hr/upisi/ kako biste provjerili svoje podatke.

Procedura upisa će trajati sve do kraja srpnja.

28.05.2019.

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 27. svibnja 2019. godine iza 12:00 sati.

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2019./2020. dostupne su u četiri publikacije kojima možete pristupiti OVDJE

Obavijest o liječničkim potvrdama školske liječnice za upis u srednju školu

4. 7. 2018.

Poštovani učenici i roditelji!

Učenici kojima je za upis potrebna liječnička potvrda školske liječnice mogu je dobiti 11. 12. ili 13. srpnja (srijeda i petak ujutro od 8:30 do 11:30 sati, četvrtak od 13:30 do 18 sati) u školskoj ambulanti Batala.

Na poveznici nalazi se Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija iz kojeg možete iščitati za koje programe vam je potrebna potvrda školske liječnice, a za koje liječničko mišljenje Medicine rada pri Domu zdravlja ili Poliklinici Glavić.

Liječnički pregledi

2. 7. 2018.

Učenici koji se žele upisati u program kuhar ili slastičar pri Turističko-ugostiteljskoj školi imaju pravo na besplatan liječnički pregled na Medicini rada pri Poliklinici Glavić.

Uputnice za besplatan liječnički pregled mogu se preuzeti na Zavodu za zapošljavanje Dubrovnik (prizemlje, u uredu gđice Eme Kovačević) svaki radni dan od 9 do 12 sati.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019.

29. 5. 2018.

Obavještavamo vas da je objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. zajedno s dokumentom Struktura razrednih odjela i broj učenika I. razreda srednjih škola u školskoj godini 2018./2019.

Odluku možete pronaći ovdje.

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju u petak 25. svibnja 2018. godine iza 12:00 sati.

Na mrežnim stranicama CARNET-a dostupna je snimka webinara koji je održan na temu provedbe ovogodišnjih elektroničkih prijava i upisa učenika u prvi razred srednje škole. Snimka navedenog webinara dostupna je na sljedećoj ovdje.

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis 1. razred srednje škole.