Zaštita osobnih podataka

Kontakt službenika za zaštitu osobnih podataka

e-mail: ured@os-mgetaldica-du.skole.hr

Telefon: 020/432 575

Zaštita osobnih podataka

Odluka o imenovanju službenika za zaštitu osobnih podataka

Opća uredba o zaštiti osobnih podataka

Pravilnik o zaštiti, nadzoru nad prikupljanjem, obradi i korištenju osobnih podataka

ŠTO JE TO OPĆA UREDBA O ZAŠTITI PODATAKA ILI GDPR?

Uredba (EU) 2016/679 Europskoga parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka  – Opća uredba o zaštiti podataka – GDPR izravno će se primjenjivati u Republici Hrvatskoj od 25. svibnja 2018. godine. Ista predstavlja bitan napredak u području zaštite osobnih podataka.

Detaljnije: https://azop.hr/primjena-opce-usedbe-o-zastiti-podataka-u-skolskim-ustanovama/

OSNOVNA ŠKOLA MARINA  GETALDIĆA

– je „voditelj obrade“ osobnih podataka u skladu s Općom uredbom (EU) o zaštiti podataka i Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN br.42/18., dalje u tekstu: Škola).

Djelatnost: Opće osnovnoškolsko obrazovanje

Adresa sjedišta: Nikole Gučetića 1, 20000 Dubrovnik

Registracijski broj (Trgovački sud u Dubrovniku): 060161425

Email: ured@os-mgetaldica-du.skole.hr

Telefon:020/432 575

Pravo na privatnost i pravo na zaštitu osobnih podataka temeljna su ljudska su prava. Mi u Osnovnoj školi Marina Getaldića brinemo za privatnost pojedinaca čije osobne podatke obrađujemo. Naša je dužnost i obveza da s osobnim podacima ispitanika postupamo odgovorno i savjesno, uz puno poštivanje načela obrade osobnih podataka kao i ostalih odredaba Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka.

U okviru svoje odgojno-obrazovne djelatnosti Škola obrađuje osobne podatke učenika i njihovih roditelja/skrbnika (u nastavku roditelji) , zaposlenika i kandidata za zasnivanje radnog odnosa, članova školskog odbora, vanjskih suradnika Škole te ostalih osoba koji se nađu u prostorijama škole ili se na neki drugi način u smislu Opće uredbe (EU) o zaštiti podataka smatraju ispitanicima.

Ovom Politikom privatnosti Škola ispitanicima pruža informacije o svrhama i pravnim osnovama obrade osobnih podataka, kategorijama ispitanika i osobnih podataka koje obrađuje, kategorijama primatelja kojima osobne podatke dostavlja, sigurnosnim mjerama kojima štiti osobne podatke, razdobljima na kojima će osobni podaci biti pohranjeni, te pravima koja ispitanici mogu ostvariti.

PRAVNA OSNOVA I SVRHA OBRADE OSOBNIH PODATAKA

1. Obrada osobnih podataka na temelju pravne (zakonske) obveze u smislu članka 6. stavak 1. točke c) Opće uredbe

2. Obrada osobnih podataka na temelju nužnosti za sklapanje i izvršavanje ugovora u smislu članka 6. stavak. 1. točke b) Opće uredbe

3. Obrada osobnih podataka na temelju legitimnog interesa škole u smislu članka 6. stavak 1. točke f) Opće uredbe