OBILJEŽJA OSNOVNE ŠKOLE MARINA GETALDIĆA

Osnovna škola Marina Getaldića djeluje na dvije lokacije. Razredna se nastava izvodi u školskoj zgradi Karmen od 1. do 3. razreda i produženi boravak na adresi Pobijana 8/Ilije Sarake 7, a razredna nastava 4.razreda i predmetna nastava na adresi Nikole Gučetića 1.

Školska zgrada Centar

U školskoj zgradi Centar nastava se održava dvjesto godina, od 1817. godine. Zgrada je kamena trokatnica na uglu Gučetićeve i Ulice Miha Pracata s iznimno lijepom unutrašnjosti: predvorje i kameno stubište sačuvani su u svom starinskom izgledu s bunarom, zidnim nišama i voltovima; prostrane učionice imaju visoke stropove, a jedna je oslikana stropnom freskom. Obnovljeno dvorište krasi mala kamena fontana. Uz školsku se zgradu nalazi Arheološki vrt, uređen i otvoren 2009. godine. Od 1963. do 1992. godine škola nosi naziv OŠ “Miše Simoni”, a od 1992. do danas OŠ Marina Getaldića.

Školska zgrada Karmen

Od 2023./2024. godine OŠ Marina Getaldića prešla je u jedno smjensku nastavu zahvaljujući otvorenju nove školske zgrade Karmen. Zgrada je inače obnovljena renesansna palača u kulturno povijesnoj cjelini.
Školska zgrada Karmen ima 6 klasičnih učionica, 1 polivalentnu dvoranu, knjižnicu, kuhinju s pomoćnim prostorijama i čajnu kuhinju, blagovaonicu, ured ravnateljice, ured SRS-e i zbornicu. Zgrada ima tri sanitarna čvora za učenike i jedan za učitelje. Pohađaju je učenici od 1. do 3. razreda, u po dva razredna odjeljenja i učenici koji su uključeni u produženi boravak.
Sve prostorije unutar škole u potpunosti su opremljene novim namještajem i suvremenim digitalnim pločama.

VIZIJA

Odgoj i obrazovanje učenika, njegujući i promičući kulturno povijesnu baštinu, nacionalni identitet, humanost i druge životne vrednote.

MISIJA

Cjelokupni rad s učenicima, putem redovnog nastavnog procesa i ostalih oblika rada (izborne i terenske nastave, izvannastavne aktivnosti, projekata) temeljit će se na izučavanju bogate kulturne baštine potičući kod učenika njegovanje baštine našeg Grada, razvoj identiteta i osjećaja pripadnosti vlastitoj zajednici.
U suradnji s vanjskim kulturno-povijesnim institucijama naša škola otvara se prema vani s ciljem očuvanja bogatog kulturnog nasljeđa kroz govor, pjesmu i ples dubrovačkog kraja.