Datum objave: 17. ožujka 2026.
Kategorija: Naslovnica

MJESEC HRVATSKOGA JEZIKA

by | ožu 17, 2026 | Naslovnica

Mjesec hrvatskoga jezika obilježava se svake godine od 21. veljače do 17. ožujka, u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika iz 1967. godine. Cilj mu je poticanje svijesti o važnosti očuvanja i pravilne uporabe hrvatskoga jezika.
Naša knjižničarka održala je zanimljivo predavanje učenicima 3. i 4. razreda o nastanku hrvatskoga jezika – od njegovih početaka pa sve do današnjeg oblika.
Učenici su se upoznali i s glagoljicom, najstarijim hrvatskim pismom, te su kroz kreativnu radionicu izrađivali straničnike na kojima su glagoljicom napisali svoje ime i prezime.
Kroz učenje i stvaranje, učenici su na poseban način povezali prošlost i sadašnjost našega jezika i pisma.

Pročitajte još

OBAVIJEST O DODJELI SVJEDODŽBI

OBAVIJEST O DODJELI SVJEDODŽBI

Svečana dodjela svjedodžbi za učenike 8. razreda održat će se 1. srpnja u 18:30 sati u školskoj zgradi Centar. Nakon prigodnog programa i svečanosti, organizirano je zajedničko druženje uz čašćenje. Našim osmašima želimo mnogo uspjeha, hrabrosti i ostvarenih snova na...

Skip to content