MALI GETALDIĆI

Autor: Maja Lauš, 30. 11. 2012.

Osnovna škola Marina Getaldića

Kao plod izuzetne suradnje roditelja,učenika i mene, učiteljice,nastao je ovaj mali projekt,pod nazivom Mali Getaldići. Sve dobija veće značenje ,ako naglasimo da se radi o prvašima koji su tako ozbiljno i savjesno pristupili zadatku. Učiteljica Snježana Viteškić

Kliknite na link[više] za cijeli članak

Sve je počelo krajem siječnja kada smo se na zajedničkom roditeljskom sastanku dogovorili da ćemo se ove godine maškarati u grupnu masku pod nazivom Mali Getaldići.Naša škola nosi ime tog slavnog znanstvenika i Dubrovčanina .Nakon što smo napravili skicu odijela,dio roditelja je na sebe preuzeo zadatak da kupe materijal.Odlučili smo da će nekoliko mama šivati odijela ,a očevi će izraditi kape.I evo nas na prvoj probi kostima u našem razredu.Učenici su nestrpljivo tražili svoj kostim.Pripremili smo i male stihove za nastup na pozornici.Napisao ih je gospar Davor Mojaš:

Getaldić Marin zvani Bete,jednom je kao i mi bio dijete.Sanjao da je oblak,bijela ptica,želio biti mala maškarica.

Konačno je stigao dugo očekivani Maškarani dan.Vrijeme se nije radovalo s nama.Padala je kiša.No,mi smo se veselili.Učiteljica se maškarala u dobru prijateljicu Marina Getaldića – Cvijetu Zuzorić.Lukin tata je napravio tablu za predstavljanje.Mame i sestre su pomogle nacrtati brkove i bradu.Uskoro smo krenuli.Prolazeći ulicama našeg grada osjećali smo se važni,veliki,slavni...Stižemo u Revelin i čekamo svoj red.Izlazimo na pozornicu-veliki pljesak.Veliki ples malih maškara.Dobili smo jednu od nagrada.Veselimo se i uskoro vraćamo u školu.

Priča o malim Getaldićima nastavila se u lipnju.Pripremili smo igrokaz o životu Marina Getaldića prema stihovima već spomenutog gospara Davora Mojaša.Obučeni u naše kostime sudjelujemo u programu proslave Dana škole.Dugo smo se pripremali.U igrokazu sudjeluju svi učenici 1.a razreda.Na ulazu u dvoranu Getaldići su dijelili program i pozdravljali uzvanike.Slijedio je nastup.Bravo Mali Getaldići!

Sve naše probe,dogovore i nastupe kamerom je pratio Ernestov tata Nikša.Materijale je prikupio i tako je nastao DVD uradak o Malim Getaldićima.Na kraju školske godine svaki je učenik uz svoju školsku knjižicu dobio na poklon svoj primjerak.

Na kraju bih htjela istaknuti izvrsnu suradnju sa roditeljima učenika mog razreda.Smatram da su oni više nego ikad pokretačka snaga svakog mog projekta.

« Travanj 2024 »