Izlet na sjever

Autor: ANA BORIĆ, 18. 5. 2017.

Krajem travnja naši su sedmaši i osmaši uživali u četverodnevnoj ekskurziji koja je obuhvaćala posjet Zagrebu, Varaždinu, Krapini  i Plitvicama.  Osim što su razgledali  neobično lijepe krajolike i gradove, posjetili su i njihove znamenitosti: Muzej krapinskih neandertalaca, Muzej seljačkih buna, rodnu kuću Ljudevita Gaja, Tehnički muzej i zagrebačku katedralu, kao i predivne dvorce Veliki Tabor i Trakošćan, prepune tajnovitih priča i legendi.

Odsjeli su u Hotelu “Matija Gubec” u Stubičkim Toplicama pa su se u slobodno vrijeme mogli kupati do mile volje u bazenima s termalnom i ljekovitom vodom. Svake večeri plesali  su u disku do ponoći. U Zagrebu i Varaždinu su u slobodno vrijeme, kojega je bilo puno zbog njihova pristojnog vladanja, obišli trgovačke centre.

U razgovoru s učenicima saznala sam da su se zbližili s profesorima, da su se opustili i jako zabavili.  Od sljedeće se godine na ekskurziju ide krajem sedmog razreda pa mi, šestaši, jedva čekamo iduću školsku godinu.

Autor teksta : Lucija Obad , 6.a

« Prosinac 2017 »