"Kako reći ne"

Autor: ANA BORIĆ, 15. 3. 2017.

Ovaj tjedan su održane dvije radionice „Kako reći ne“ s učenicima sedmih i osmih razreda. Predavanje je usmjereno ka prevenciji ovisnosti, a predavač Matija Gorjanec je na svom životnom primjeru pokušao mlade usmjeriti ka pozitivnim životnim vrijednostima poput odgovornosti, promišljanja, razboritosti i kvalitetnog života u zajednici.

Na zanimljiv način  Matija je pričao o    svom susretu s  drogom, alkoholom  i konačnom  izbavljenju iz tog  začaranog kruga.  Iznio  je svoje  iskustvo  konzumacije    alkohola koje su u  njegovu životu  ostavile teške  posljedice- od 17.  godine Matija je u  invalidskim  kolicima. Na  direktan način  govorio je o tome  kako se mlad  čovjek može  oduprijeti svemu  što ga okružuje  ako osvijesti  moguće posljedice te da zbog jednog lošeg izbora mlada osoba može uništiti svoj život.

Učenicima se svidjela iskrenost i pristup predavača te njegovi primjeri i savjeti. Ovakva radionica je primjer onoga što nam treba kako bi se osvijestilo mlade na odgovornost prema vlastitom ponašanju te utisne u svijest da svako konzumiranje droge i alkohola može imati tragičan svršetak i niz posljedica.

« Studeni 2017 »