Raspored zvonjenja za ponedjeljak 10. prosinca

Autor: Nike Monić, 7. 12. 2018. 17:20

U ponedjeljak, 10. prosinca, u školskoj zgradi Ploče raspored zvonjenja će biti sljedeći:

POČETAK KRAJ
1. 14:00 14:45
2. 14:50 15:35
3. 15:40 16:25
ODMOR 16:25 16:30
4. 16:35 17:05
5. 17:10 17:40
6. 17:45 18:15

Priredba naših učenika

Autor: Nike Monić, 7. 12. 2018. 09:06

5. prosinca, učenici nižih razreda naše škole sudjelovali su u prigodnom programu ispred crkve sv. Vlaha. Program je organiziran u suradnji sa Društvom Naša djeca.

Ispred crkve sv. Vlaha mnoštvo ljudi nestrpljivo je isčekivalo početak priredbe i sv. Nikolu s poklonima. Učenici su recitirali, pjevali i plesali, a iz publike bodrio ih je i njihov najdraži Medo!

Kad je pjesma završila, na veliko oduševljenje najmlađih, pojavio se sv. Nikola i okupljenima podijelio jabuke! Nakon priredbe učenici, sv. Nikola i krampus nastavili su širiti veselje pa su tako posjetili djecu na odjelu pedijatrije u Općoj bolnici Dubrovnik i djecu u udruzi Dva Skalina.

Fotografije pogledajte u galeriji.

Izložba "Igračka u srcu"

Autor: Nike Monić, 6. 12. 2018. 13:12

Učenici 1.a razreda sa svojom učiteljicom Snježanom Viteškić sudjelovali su na izložbi "Igračka u srcu" koja se održala u Zagrebu početkom prosinca.

Igračka u srcu

Igračka u srcu inspirirana je hrvatskom tradicijskom kulturom. Multimedijalni je program međunarodne kulturne suradnje koju provode Hrvatska matica iseljenika, Hrvatska škola Boston (SAD) I Zaklada hrvatskih studija Sydney s hrvatskim školama . Cilj Poticanje kreativnosti djece uz učenje i promociju hrvatske tradicijske kulture.

Pupica moje none

Učenici 1.a razreda sa svojom učiteljicom Snježanom Viteškić  izradili su pupicu , onakvu kakvima su se igrale naše none. Učenici su pokazali kako je moguće kroz igru i  stvaralaštvo učiti o hrvatskoj kulturi te i na taj način njegovati i očuvati hrvatski identitet, baštinu i tradiciju.

Zajedno s „Pupicom" sudjelovali su na izložbi "Igračka u srcu“ koja je održana 4. prosinca 2018. u Zagrebu.

U revijalnom  dijelu  izložbe sudjelovali su i gradovi  VUKOVAR – ŠKABRNJA – DUBROVNIK te su se i na taj način gradovi povezali pod zajedničkim nazivnikom „ Da se ne zaboravi…“.

Večer matematike

Autor: Nike Monić, 4. 12. 2018. 11:18

U četvrtak, 6. prosinca održat će se Večer matematike. Na pametnoj ploči zaigrat ćemo Kahoot i to prema rasporedu:

5. i 6. razredi u 16:00

7. i 8. razredi u 17:00.

Pozivamo sve učenike da dođu bodriti natjecatelje!

Forum mladih "Rukama složeno"

Autor: Nike Monić, 23. 11. 2018. 12:31

Učenici sedmih i osmih razreda naše škole sudjelovali su na manifestaciji Foruma mladih "Rukama složeno" sa radovima na temu "Marin Getaldić". Izložba je otvorena  u partnerstvu s Galerijom Sebastian i umjetničkom skupinom Artsy, koja djeluje u okviru dubrovačkog Centra za mlade i može se pogledati od 21. studenog do 30. studenog 2018. Voditeljica programa je nastavnica Antonia Muhoberac - Kesovija.

Učenje pisanja haiku poezije u 5.b razredu

Autor: Nike Monić, 16. 11. 2018. 18:35

Prošli tjedan, našu školu je posjetila snimateljska ekipa japanske produkcijske kuće TV Man Union Inc. Razlog njihova posjeta bio je snimanje emisije „Sekai Fushigi Hakken“  koja promovira običaje, trendove i tradiciju Hrvatske u Japanu. Redatelju je bila potrebna poveznica sa Japanom pa je za isto odabrao učenje haiku poezije. Uz pomoć profesorice Ane Lokas, učenici 5.b razreda su se odlično snašli u ulozi pisaca i pritom zabavili. Na kraju sata, učenici su imali priliku kušati japanske grickalice.

Vježba zaštite i spašavanja u školi Centar

Autor: Nike Monić, 12. 11. 2018. 12:09

U našoj školi, 9.studenog 2018., održala se pokazno-terenska vježba operativnih snaga Civilne zaštite i žurnih službi Grada Dubrovnika.

Cilj je bila provjera spremnosti i osposobljenosti sudionika vježbe, a posebni ciljevi su praktičnim radom na terenu provjeriti razinu osposobljenosti operativnih snaga sustava civilne zaštite u slučaju požara u školi, i to za gašenje požara, spašavanje povrijeđenih, trijažu i pružanje hitne medicinske pomoći, transport i hospitalizacija povrijeđenih, evakuacija, zbrinjavanje i potraga za nestalim osobama.

Učenici i učitelji evakuirani su u tvrđavu Revelin gdje su sudjelovali u vježbama pružanja prve pomoći i  psihološke podrške osobama kojima je to bilo potrebno.

Kako je to bilo pogledajte u galeriji.

VREMENIK 2018./2019.

« Veljača 2018 »